• Ubytování v chatkách na břehu přehrady

  Ubytování na Seči

  Čtyřlůžkové chatky jsou vám k dispozici od května do září. V blízkosti je Sečská přehrada (50 metrů).

  Sečská přehrada ubytování
 • Stání pro karavany

  Autokemp Seč

  Stání pro obytná auta a karavany na upravených terasách na břehu Sečské přehrady.

  autokemp seč
 • Ubytování na seči

  Kemp Seč

  Ubytování v chatkách, vlastních obytných autech či karavanech u pláže.

  ubytování na seči
 • Autokemp Seč

  Sečská přehrada

  Sportovní areál YC Pardubice - stání pro obytná auta a karavany na upravených terasách na břehu Sečské přehrady.

  autokemp seč
 • Ubytování na Seči

  Sečská přehrada

  Sečská přehrada je vhodná základna pro rekreaci i k výletům do okolí.

  sečská přehrada
ubytování na seči autokemp seč ubytování na seči kemp seč sečská přehrada

Okolí

Rady a tipy na výlety

http://www.zeleznehory.net/

Sečská nádrž se rozkládá v krásné přírodě Železných hor. Železné hory tvoří severozápadní výběžek Českomoravské vrchoviny. Na severu se pozvolna sklánějí k Polabské nížině, na jihozápadě se výrazným hřebenem, který kopíruje tok malebné řeky Doubravy, zvedají nad Čáslavskou kotlinu. Nadmořská výška tohoto hřebene se od Týnce nad Labem postupně zvyšuje až k nejvyššímu vrcholu-Vestec (668 m n. m.) u Libice nad Doubravou. Nejdůležitějším vodním tokem pohoří je řeka Chrudimka dlouhá asi 108 km, s povodím 873 km2. Hlavní hřbet Železných hor kopíruje řeka Doubrava. V roce 1991 byla vyhlášena téměř polovina Železných hor za Chráněnou krajinnou oblast. Rozloha CHKO Železné hory je 284 km2.

Oheb 2 km

Romantická zřícenina hradu Oheb stojí na vysokém skalnatém ostrohu nad Sečskou přehradou. Po roce 1490 po uzavření míru krále Vladislava II. s uherským panovníkem Matyášem byl hrad opuštěn. Do dnešních dnů se dochovalo torzo věžovité brány, zřícenina věže a zbytky dělových bašt. Okolí hradu změnila výstavba Sečské přehrady ve třicátých letech 20. století. Ze zříceniny je nádherný výhled na přehradu.
Turistická známka č. 894 - Oheb. Prodejní místa: Infocentrum Seč, Hostinec Pod Drnem.
sečská přehrada

Vildštejn 3 km

Nad hrází Sečské přehrady najdeme zbytky zříceniny malého hrádku z poloviny 14. století. Vildštejn leží nad tunelem u hráze vodní nádrže. Hrad je již kolem roku 1450 zmiňován jako pustý. Dnes uvidíme jen zbytky bašty a hradního paláce. Vzhledem k poloze je zřícenina špatně dostupná. Viditelná je z přehradní hráze, nebo při vyjížďce loďkou.
sečská přehrada

Bojanov Kostel sv. Víta 6 km

Kostel byl postavem roku 1730. Jeho areál se nachází v centru Bojanova. Je z části obklopen kamennou zdí se zděnou bánou.

Hoješín 8,5 km

Starý židovský hřbitov založený v první polovině 18. století. Jeho polovina byla po vybudování přehradní nádrže Seč v roce 1932 vyvýšena. Nejstarší náhrobek zde najdeme z roku 1814, poslední pohřeb se zde konal v roce 1919. V druhé polovině 20. století byl hřbitov likvidován a zbylo zde posledních sedm náhrobků s hebrejskými a hebrejsko-německými nápisy.

Klokočov 12,5 km

První písemná zpráva o obci pochází z roku 1546. V Klokočově najdeme památnou Klokočovskou lípu. Ta roste na svém místě již od dob knížete Václava, kdy byl kraj pokrytý hustými lesy protkanými močály a bažinami. Pravděpodobně sloužila jako významný orientační bod na trase středověké obchodní stezky zvané Libická. Vypráví se, že se pod ní zastavil Karel IV. se svou družinou při cestě z královského hradu Lichnice, který roku 1334 vyplatil ze zástavy. Lípa je tak někdy nazývána Královská nebo Karlova. Kmen stromu, měřící téměř 9 metrů v obvodu, je dnes dutý a zjizvený. Aby se vahou svých hlavních větví zcela nerozlomil, svírají ho od roku 1923 železné obruče. Od roku 1976 byla státem chráněna, nyní je na seznamu památných stromů.
sečská přehrada

Zámek Žleby - 15 km

Gotický hrad pánů z Lichtenburku postavený před rokem 1289. Znovu byl postavený po zničení husity. Do dnešní romantické podoby se dostal po přestavbě Karlem Vincencem Auerspergem v druhé polovině 19. století. Lichtenburg má krásné expozice a také druhou největší sbírku zbraní u nás. Můžete se projít v krásném zámeckém parku, v kterém najdeme ZOO park s bílými jeleny a jinou zvěří.

Rozhledna BARBORKA - 18 km

Téměř 14 metrů vysoká dřevěná rozhledna u obce Horní Raškovice byla vybudována a zpřístupněna v roce 2004. Rozhledna je umístěna v blízkosti Raškovického lesa a v přírodně zajímavé lokalitě bývalých Raškovických lomů. Návštěvníci mohou využít k rozhledu po krajině dvě vyhlídkové plošiny, přičemž horní je ve výšce 10 metrů a vede k ní 47 schodů. Z věže se otevírá pohled nejen na Železné hory, ale také na vrcholky Krkonoš a Orlických hor či do Polabí. Areál rozhledny byl v roce 2007 doplněn o sochařská a řezbářská díla. Služby: dalekohled, občerstvení, prodej drobností a suvenýrů,WC
sečská přehrada

 

Kontaktujte nás

YACHTCLUB Pardubice, sportovní areál
Seč - Ústupky, č.p. 111
538 07
Tel.: +420 737 434 626
Email: ubytovani@ycpardubice.cz
Provozní doba: 20.6. - 31.8
Duben, Květen, Červen, Září - po telefonické domluvě
sečská přehrada ubytování

sečská přehrada ubytování